Земун, 21. јун 2021.

Сајам ученичких задруга

Нова акција подршке ученичком задругарству

Министар просвете, науке и технолошког развоја Бранко Ружић потписао је данас уговоре са директорима 28 основних школа у Србији за оснивање и подршку ученичким задругама у вредности од 5.800.000 динара. Наша школа је имала част да буде међу изабраним. Биће подржан наставак пројекта "У сарадњи са природом". Реализацијом овог пројекта Задруга ће бити потпуно опремљена за узгој, убирање и паковање пеоизвода од лековитог и зачинског биља шумског и гајеног воћа.
  Церемонију потписивања уговора пратио је сајам ученичких задруга у дворишту ОШ „Лазар Саватић“ у Земуну.

Потписивање уговора (фото РТС)
Штанд
Гости

На сајму је успешно представљена и Ученичка задруга Звончић Висока Основна школа Ратко Јовановић Крушчица. Задругари су представили своје главне производе: сувенире, слатка од купина, јагода и боровница, сушено лековито и зачинско биље, органски пекмез од шљива ... Штанд наше задруге је изазвао велику пажњу посетилаца. За наш рад и производе су посебно били заинтересовани министар Бранко Ружић, његов поноћник Милан Пашић и службеници министарства.

Гости
Поклон

Разговарано је о искуствима, плановима и идејама. На растанку поклон, ниска свежих шумских јагода из Високе.