Savindan 2012.

Sve škole, 27. januar 2012.

Loši vremenski uslovi nisu sprečili učenike, nastavnike i učitelje OŠ „Ratko Jovanović“ da i ove godine obeleže Savindan. Školska slava je proslavljena u Kruščici, Visokoj, Radoševu i Grivskoj. Gosti su uživali u pripremljenim priredbama i druženju sa učenicima i zaposlenima. U matičnoj školi u Kruščici ovom prilikom je organizovana i prodajna izložba učeničkih rukotvorina. Izložba je organizovana na inicijativu Učeničkog parlamenta, a u realizaciji te ideje učestvovali su učenici viših razreda iz Kruščice. Prikupljen novac će biti iskorišćen kao materijalna pomoć učenicima kojima je to potrebno.

I pored izuzetno teške situacije, zbog ogromnog snega i smetova, Savindan je veoma lepo obeležen i proslavljen u školi u Visokoj. I pored toga što je do velikog broja domaćinstava bilo teško i doći, uz veliku borbu, do kasnih poslepodnevnih časova stigla je većina učenika, roditelja i meštana. Oni su sa velikim interesovanjem propratili program koji su pripremili učenici i nastavnici škole. Posebnu pažnju je izazavala predstava "Začarana princeza".

U školama u Radoševu, Grivskoj i Visokoj uz druženje i zabavu gosti i domaćini su ostali do kasno u noć

Prodaja

Začarana princeza