Висока, 13. октобар 2018.

Пете Височке летње игре

У школи у Високој још једна манифестација игре и дружења

Један од највећих проблема мештана планинских села је недостатак манифестација које их окупљају, попут некадашњих сабора. Окупљањима се подједнако радују и млади и стари. У жељи да одржи традицију, школа у Високој организује разна окупљања намењена како мештанима Високе и околних села тако и свима осталима који воле спорт, природу и дружење.

Скакање у џаку
Скок у даљ
Фудбал

Ове године су по пети пут организоване Височке летње игре. То је манифестација спорта за све. Они најмлађи, ученици наше и суседних школа, су се такмичили у скакању у џаку, дечјем вишебоју (скок у даљ, бацање камена, трчање) и фудбалићу. Они старији су се надметали у фудбалу, одбојци и атлетском вишебоју (гимнастика, скок у даљ и бацање кугле). Ове године је било преко сто учесника. Сви су они победници, а по категоријама најбољи су били:

скакање у џаку: екипа "Барселона";

дечји вишебој: 1. Лазар Гордић, 2. Марија Марјановић, 3. Ката Јоксимовић, Саша Ивановић, Урош Јојић;

фудбалић: екипа "Јувентус";

фудбал: екипа "Звезда";

одбојка: "Васо компани";

атлетски вишебој: 1. Радован Николић, 2. Милан Сарић, 3. Драган Новаковић.

Одбојка
Атлетски вишебој
Превлачење конопца

Ове године је уведена још једна категорија која је изазвала велико интересовање, нарочито оних најмлађих - превлачење конопца. Такмичили су се само они старији. Победник је била екипа "Висока". Играло се и дружило до вечери. Најбољи су награђени мајицама са знаком игара. Ужину за учеснике су даривали "Наша пекара" из Ариља и Ђачка задруга "Звончић". Награде је обезбедио Спортски савез општине Ариље. Задовољство учесника била је највећа награда за организаторе.