Висока, 21. септембар 2013.

Височке летње игре 2013.

Игра, дружење и рекреација

Школа у Високој и мештани Високе, Бјелуше и Радошева већ 9 година за редом организују "Височке зимске игре", дводневну зимску манифестацију која окупља оне који воле снег, природу, спорт, забаву и дружење. На њој учествују, малишани, омладина, старији мештани, гости из разних делова општине Ариље и гости из других крајева.

Због великог броја оних који воле ову манифестацију, од прошле године, организују се и "Височке летње игре". И ове године организатор су школа и локална заједница. Преко 150 учесника, узраста од 3 године па до оних најстаријих, такмичило се у малом фудбалу (6 екипа), одбојци (8 екипа), стоном тенису, вишебоју (гимнастика, бацање кугле и скок у даљ из места), фудбалићу (13 екипа), дечјем вишебоју (скакање у џаку, бацање крушке у циљ, гимнастика и скок у даљ из места). Мештанима се придружило и педесетак средњошколаца и основаца из Ариља. Сви су били одлични, само су неки били најбољи, они су награђени. Победници су сви који су учествовали. Мештани су највише учествовали и уживали у вишебоју, а највеселији су били они најмлађи. Дан је био изузетно леп и веома кратак. Сви једва чекају следеће игре. Већ у јануару ће бити одржане десете "Височке зимске игре" (фудбал и одбојка на снегу, вожња на џаку, скијање, стони тенис, шах, ...).

Организацију игара је, дељењем ужине за све присутне, помогла наша школа, а дародавац награда за победнике је текстлна радња "Ветема" из Ариља. Све ове акције имају само један циљ, унапређење живота у овом крају и борба да село и школа опстану и развијају се.