Висока, 27. септембар 2014.

Височке летње игре 2014.

Игра и дружење

Наша школа у Високој и мештани Високе, Бјелуше и Радошева годинама организују разне спортске и друге манифестације. Све је почело са "Височким зимским играма", а наставило се и кроз организацију "Височких летњих игара". На овим манифестацијама учествују сви они који воле природу, спорт, забаву и дружење, малишани, омладина, старији мештани, гости из разних делова општине Ариље и гости из других крајева.

Због великог броја оних који воле ову манифестацију, традиција се наставља. И ове године организатор су школа и локална заједница. Варљиво кишовито време које прати целу ову годину претило је да спречи такмичења, међутим, нико није одустајао. Средином дана време се стабилизовало и преко 100 учесника, узраста од 3 године па до оних најстаријих, такмичило се у малом фудбалу (6 екипа), одбојци (6 екипа), вишебоју (гимнастика, бацање кугле и скок у даљ из места), фудбалићу (14 екипа), дечјем вишебоју (скакање у џаку, гађање мете и скок у даљ из места). Ученицима и мештанима се придружило и велики број средњошколаца и основаца из Ариља. Сви такмичари су били одлични, само су неки били најбољи, они су награђени пригодним мајицама. Мештани су највише учествовали и уживали у вишебоју, а највеселији су били они најмлађи. Сви једва чекају следеће игре и надају се да ће ове зиме бити довољно снега за одржавање десетих "Височких зимских игра".

Организацију "Височких летњих игара" школа је подржала припремом терена, промоцијом манифестације, организацијом игара и дељењем ужине за све присутне. Дародавци награда за победнике су "Делта филтер д.о.о." и текстлна радња "Ветема" из Ариља.
  Све ове акције имају само један циљ, унапређење квалитета живота у овом крају и борба да село и школа опстану и развијају се.