Desete "Visočke zimske igre"

Visoka, 17. februar 2018.

Tradicija se nastavlja, po deseti put, naša škola "Ratko Jovanović", izdvojeno odeljenje škola Visoka i meštani organizuju manifestaciju "Visočke zimske igre", u kojima se takmiče i zabavljaju deca, mladi i odrasli, svi, od jedne do sto jedne godine. Održavaju se od 2004. godine i verovatno su najstarija aktivna manifestacija u opštini Arilje.

Imamo sve uslove za ovakav vid okupljanja - mnogo snega, visinu od 1000 metara nadmorske visine, svež vazduh, širinu, posvećene nastavnike, meštane i učenike i mnogo prostora za sve vrste igara.

Igre se održavaju pod sloganom: „Igra-druženje-zabava“. Namenjene su onima koji vole prirodu i sneg, a cilj nam je da lokalnu  zajednicu pokrenemo na borbu da se održi i napreduje, da sve zajedno izazovemo na igru, druženje u prirodi i na pokret.
To je ujedno i način da okupimo sve sadašnje, bivše i buduće đake, njihove roditelje, nastavnike, prijatelje sela i prijatelje škole u zimskom periodu, kada na selu gotovo da nema dešavanja i radova i tako vratimo živost u Visoku.

Iz godine u godinu naše "Igre" su sve posećenije. Svi  uživaju u igri bez obzira na dubok sneg, mokro igralište, strme padine, fizičku pripremljenost, spretnost  ...   Na sve strane igra, jurnjava i sneg. Imamo sve više darodavaca koji žele da se uključe u ovu priču i zadovoljstvo nam je da svi učesnici i posetioci, od nas odlaze sa osmehom, novim iskustvima i dobrom energijom koju su odavde poneli.

Učesnici - njih ne manje od 200, stigli su sa svih strana, a najviše iz Visoke,  Latvice, Kruščice, Radoševa, Bjeluše, Grivske, Arilja, Ljubiša ...
Autobus iz Arilja bio je prepun, samo učesnika iz Latvice je bilo oko 30.  Bilo je gostiju i iz drugih krajeva Srbije.
Manifestacija je održana po veoma lepom vremenu i uz dovoljne količine snega  U igrama bez ograničenja pola i starosti nadmetalo se u vožnji na džaku, skijanju, fudbalu i fudbaliću na snegu, odbojci na snegu, oblikovanju snega, šahu, stonom tenisu i limbodensu.

Od 16 ekipa po 3 takmičara, u vožnji na džaku najuspešnija je bila ekipa u sastavu: Milan Mitrović, Miloš  Nedić  i Dimitrije Čalović.
Skijanje: 1. mesto: Aleksandar Novaković 2. mesto: Dušica Radosavljević, 3. mesto: Veljko Jerinić.
Na turniru u fudbalu na snegu i odbojci na snegu učestvovalo je po 6 ekipa i u oba takmičenja pobedila je tim pod nazivom „Spalete“. U „fudbaliću“ su se takmičili namlađi, devojke i devojčice, od 8 ekipa najbolja je bila ekipa „Lavovi“. Najbolji šahista od 10 koji su učestvovali na turniru je Marko Mićić. Stoni tenis se igrao u naprednijoj „crvenoj“ ligi i malo slabijoj „plavoj“. Pobednik „plave“ lige je Milan Pavlović, a „crvene“  Uroš Urošević. Najbolja na turniru stonoteniserki je Anđela Pantović. Sneg je najbolje oblikovao  Vitomir Polimčević. Igre se tradicionalno završavaju limbo densom. U nižoj kategoriji (do 140 cm) prvo mesto su podelili:  Marija Urošević i Đorđe Ristović, a u višoj Vlade Nikolić i Nikola Crnković.  Neobično je to da su u obe kategorije savladane iste minimalne visine (75 cm).

Za sve učesnike manifestacije tokom celog dana je obezbeđena užina, koju je darivala "Naša pekara" iz Arilja i čaj.
Pobednici su na dar dobili majice sa amblemom  ovogodašnjih igara. Majice su dar Sportskog saveza opštine Arilje.

Manifestacija je završena sa prvim mrakom.

džak

skijanje