Висока, 14. фебруар 2010.

Височке зимске игре број 6

Фестивал игре на снегу

У организацији школе у Високој, по шести пут, одржане су "Височке зимске игре". Манифестација под слоганом "ИГРА, ЗАБАВА, ДРУЖЕЊЕ", окупља све оне који воле природу, снег, спорт и дружење. Ове године су игре биле најмасовније. Учествовало је преко 200 ученика, родитеља, наставника, мештана из целе општине. Посебно велики број гостију био је из Трешњевице, Латвице, Ариља, Северова, Радошева, Крушчице и Гривске. Сви они, заједно са домаћинима из Високе и Бјелуше, надметали су се у вожњи на џаку, скијању, фудбалу на снегу, одбојци на снегу, обликовању снега и лимбоденсу. Игре су, због великог броја дисциплина и такмичара, трајале до у ноћ.
  Нажалост, није било времена за стони тенис, за који иначе годинама влада највеће интересовање. Проблем је настао јер су игре, због штедње, скраћене за један дан.
   Резултати такмичења:
Вожња на џаку
У овој дисциплини су учествовале 23 екипе са по 3 такмичара. Победила је екипа у саставу: Милојко Црнковић, Милан Милошевић, Владета Шаптовић.
Скијање:
1. Велибор Маринковић
2. Милољуб Пантовић
3. Ивко Шаптовић
Шах:
Најбољи шахиста игара био је Милан Сарић.

Фудбал:
Од осам врло квалитетних фудбалских екипа победник је екипа "Очерупана врана".
Одбојка:
У такмичењу у одбојци на снегу такође је учествовало осам екипа, најбоља је била екипа "Тања".
Обликовање снега: Снег је најлепше изобликовала екипа: Невена Вукотић, Дарко Милутиновић, Драгана Вукотић.
Лимбо денс:
У вишој категорији победници су: Сања Ивановић, Андријана Ковачевић и Обрад Терзић, а у нижој категорији победници су: Богдан Стојановић и Марија Лукић.
Сви победници су добили пригодне награде.
Покровитељи манифестације били су: Комисија за борбу против болести зависности СО Ариље и наша школа.