Висока, 5-6. март 2011.

Височке зимске игре број 7

Дводневна манифестација дружења и спорта

У организацији школе у Високој, одржане су седме "Височке зимске игре". Манифестација под слоганом "ИГРА, ЗАБАВА, ДРУЖЕЊЕ", окупља све оне који воле природу, снег, спорт и дружење. Игре су биле планиране за јануар 2011., али су отказане због недостатка снега. У два такмичарска дана учествовало је преко 200 ученика, родитеља, наставника, мештана из целе општине. Посебно велики број гостију био је из Трешњевице, Латвице, Ариља, Северова, Радошева, Крушчице и Гривске. Сви они, заједно са домаћинима из Високе и Бјелуше, надметали су се у вожњи на џаку, скијању, фудбалу на снегу, одбојци на снегу, обликовању снега, стоном тенису и лимбоденсу. Велики избор спортова омогућио је свима да се такмиче и забаве. Посебно радује што је манифестација сваке године све посећенија.
  Резултати такмичења:
Вожња на џаку:
Победила је екипа у саставу: Бранко Брајковић, Саша Стојић, Славко Ивановић.

Скијање:
1. Саша Стојић
2. Раденко Мирковић
3. Филип Зимоњић
Шах:
1. Божидар Бојовић
2. Слађана Мирковић
3. Милан Сарић
Фудбал:
Учествовало шест екипа: Ариље, Ботови, Рашчупана врана, Висока, Роналдињови наследници и Тотенхем.
Победник је екипа Ариља.
Одбојка:
У такмичењу у одбојци на снегу такође је учествовало шест екипа: Рашчупана врана, Партизан, Звезда, Бели медведи и Ариље.
Најбоља је била екипа Бели медведи.

Обликовање снега:
Снег су најлепше изобликовале: Милка Сарић и Слађана Мирковић.
Стони тенис:
Победници квалификационе "Плаве лиге" - девојке: Рајка Бијелић, мушкарци: Војислав Гавриловић.
Победници "Црвена лига" - девојке: Олгица Бојовић, мушкарци: Војислав Гавриловић.
Лимбо денс:
У вишој категорији (виши од 140 cm) победник је: Сања Ивановић, а у нижој категорији (нижи од 140 cm) победник је: Марија Лукић. Међу ветеранима најбољи је био Владимир Димитријевић.
Сви победници су добили пригодне награде.
Покровитељи манифестације били су: Комисија за борбу против болести зависности СО Ариље и наша школа.