Висока, 11. фебруар 2017.

Височке зимске игре број 9

Поново на снегу

После више година паузе због проблема са снегом, у организацији школе у Високој, одржане су девете "Височке зимске игре". Манифестација под слоганом "ИГРА, ЗАБАВА, ДРУЖЕЊЕ", окупља све оне који воле природу, снег, спорт и дружење. Организацију овогодишњих игара помогли су Спортски савез општине Ариље који је финансирао превоз учесника такмичења и награде и наша школа која је обезбедила храну и топле напитке на теренима. Игре се традиционално одвијају више дана и у следећим категоријама: вожња на џаку, скијање, фудбал на снегу, одбојка на снегу, обликовање снега, стони тенис, шах и лимбо денс. Ћудљиво време, које је наглим отопљавањем претило да откаже и ове игре, утицало је на избор игара на овогодишњој манифестацији. Тако је категорија обликовање снега замењена сликањем зиме, скијање потпуно избачено, а игре сведена на једанодневне. Дугогодишња пауза и страх да неће бити снега на такмичења је извела стотинак такмичара (упола мање него на прошлим играма), али је манифестација испунила свој циљ. Учесници су стигли са разних страна. Сви су се такмичили, без обзира на узраст. Свако је нашао себе у некој од игара, а снега је било сасвим довољно.
  Резултати такмичења:
Вожња на џаку:
Ово такмичење је одржано у две старосне категорије. Старији су се такмичили екипно. Најбоља је била екипа у саставу: Марија Урошевић, Маријана Ивановић, Катарина Гојковић. Млађи су се такмичили појединачно. Најбољи су били:
1. Дуња Димитријевић;
2. Витомир Полимчевић;
3. Јован Стјепановић.

Вожња на џаку

Сликање зиме:
1. Витомир Полимчевић;
2. Ката Јоксимовић;
3. Дуња Димитријевић.
Шах:
Најбољи шахиста манифестације био је Драган Мићић.
Фудбал:
Најбоља екипа у "фудбалићу" (фудбал 3 на 3 за најмлађе) је екипа "Лупи нешто", а у малом фудбалу прво место је заузела екипа "Чуњци".
Одбојка:
Прво место у овој категорији освојила је екипа "Пироћанци".

Сликање зиме
Шах
Фудбал

Стони тенис:
Стони тенис је игран у две лиге: "плава" - најбољи је био Жељко Ивановић и "црвена" - победио је Урош Урошевић.
Лимбо денс:
У категорији нижих од 150 центиметара најбоља је била Марија Урошевић, а у категорији виших од 150 центиметара прво место су поделили Анђела Пантовић и Стефан Мирковић.
Победници су награђени пригодним мајицама.